Onygen krem – jak stosować?

Leczenie onycholizy jest wyzwaniem dla podologa, jednak korzystając z odpowiednich narzędzi oraz produktów jest on w stanie wyprowadzić pacjenta z choroby. Biorąc pod uwagę potrzeby osób, które zmagają się z tym problemem oraz specjalistów z dziedziny podologii, powstał krem Onygen. Jest to produkt przygotowany przez renomowaną polską markę Podopharm. Jego receptura jest opatentowana ze względu na swoje unikalne i niezwykle skuteczne działanie.

Onygen w leczeniu onycholizy i nie tylko

Warto zacząć od tego, że krem ten sprawdza się nie tylko w leczeniu onycholizy, ale również w procesie regeneracji łożyska osłabionych paznokci u rąk i stóp. Bardzo ważną informacją jest to, że Onygen krem https://kerpro.pl/blog/jak-stosowac-onygen może być stosowany u diabetyków. To istotne u osób z cukrzycą, które muszą bardzo świadomie i uważnie dobierać leki oraz kosmetyki. Również z tego względu w kontakcie specjalisty z pacjentem ważny jest szczegółowy wywiad przeprowadzony, zanim przystąpi się do wykonywania zabiegów. Stopa cukrzycowa pojawia się w zaawansowanym stadium choroby, jednak u wielu diabetyków nie ma widocznych oznak, stąd konieczność zadania odpowiednich pytań podczas wizyty. Pozwoli to na jak najlepsze dobranie leku oraz kosmetyków niezbędnych do wykonania zabiegów.

Onygen krem – skład i działanie

Producent Onygen krem https://kerpro.pl/torebki-do-sterylizacji-30.html, czyli Podopharm, podkreśla, iż jego receptura chroniona jest prawem patentowym. W składzie zawarta jest siara bydlęca, która posiada 250 związków w wysokim stężeniu. To wyjątkowy skład, którego nie znajdzie się w innym produkcie, który ma naturalne pochodzenie. Colostrum bovinum z 40% tłuszczem (bo taką ma nazwę siara) to bogactwo białek, wśród których można wymienić: immunoglobuliny, lizozym i laktoferynę. Ich działanie jest przede wszystkim przeciwwirusowe, antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Należy podkreślić, że są to składniki w pełni naturalne. Poza tym siara bydlęca zawiera węglowodany, tłuszcze, pochodne kwasów nukleinowych oraz czynniki wzrostu.
Colostrum bovinum jest również bombą witaminową, gdyż zawiera witaminy A, D, E oraz witaminy z grupy B. Ponadto znajduje się w nim łatwo przyswajalny wapń. Poza tym, w składzie kremu Onygen znajdziemy skwalan i takie oleje jak olej z awokado oraz z rokitnika. To dodatkowy cenny element tej słynnej receptury.

Warto podkreślić, iż formuła kremu jest oparta na emulsjach ciekłokrystalicznych. Przekłada się to na większą skuteczność w przenikaniu składników aktywnych, ponieważ posiadają lamelarną strukturę

Onygen w specjalistycznym leczeniu

Podolog po przeprowadzaniu odpowiedniego zabiegu powinien poinstruować pacjenta, jak powinien stosować krem i w jakich odstępach czasowych go nakładać. Niezbędne przy tym, jest, aby przychodził na wizyty kontrolne, ponieważ podolog powinien czuwać nad przebiegiem całego procesem leczenia. Odstęp między wizytami kontrolnymi jest kwestią ustalaną indywidualne w zależności od złożoności problemu.

Onygen krem – jak stosować? Aplikowanie kremu

Krem nakładany jest w miejscu uszkodzonego łożyska paznokcia. Standardowo wykonuje się to dwa razy dziennie. Pacjent, po pokazaniu jak należy to robić, może opatrunki zakładać sam. Nie ma takiej konieczności, jednak ze względu na tkliwość miejsca, w którym został częściowo usunięty paznokieć, niektórzy decydują się na to. Sprawdza się tu bandaż, ponieważ dopuszcza tlen do miejsca, w którym został zaaplikowany krem. 

Warto również rozwiać wątpliwości odnośnie tego, w którym miejscu należy nakładać na krem. Jeżeli paznokieć został częściowo usunięty (nie zawsze pacjenci się na to zgadzają), krem Onygen https://kerpro.pl/podopharm-onygen-krem-20-ml.html aplikuje się na łożysko. Po nałożeniu należy go wmasować, co pozwala na osiągnięcie lepszych efektów. Jeżeli jednak paznokieć nie został usunięty, krem wprowadza się pod paznokieć, aby dostał się jak najbliżej macierzy.

Niezbędne jest również podkreślenie tego, że krem nie naraża się pacjenta na żadne skutki uboczne. Oprócz aplikacji na macierz można zatem w pełni bezpiecznie zastosować krem wokół onycholizy. Za jego sprawą regeneruje się łożysko paznokcia, a nie sama płytka. Jeżeli zatem pacjentce na tym zależy, może nawet malować paznokcie, a wokół nich wcierać krem. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Jednocześnie warto pamiętać, że krem nie przenika przez płytkę paznokcia. Jeżeli zatem nie została ona spiłowana na którymś etapie leczenia, ważne jest nakładanie kremu bezpośrednio wokół niej oraz pod paznokieć. W ten sposób Onygen ma szansę przeniknąć do łożyska i do macierzy. 

Onygen krem – efekty

Czego spodziewać się po Onygen krem https://kerpro.pl/kosmetyki-do-dloni.html? Jak stosować i jak długo? Przede wszystkim czas leczenia jest w przypadku każdego pacjenta inny. Zależy od konkretnego przypadku oraz stopnia zaawansowania choroby. Podolog podejmuje leczenie, a krem jest w nim wsparciem. Nie można też oczekiwać, że efekt nastąpi bardzo szybko, czego często oczekują zniecierpliwieni pacjenci gabinetów podologicznych. Jeżeli krem jest stosowany sumiennie i regularnie, to widocznych efektów można oczekiwać już pod 3 lub 4 miesiącach. 

Podkreśla się przy tym, że każdy przypadek jest indywidualny i wymaga nie tylko stosowania kremu, ale również wykonywania zabiegów podologicznych. Przed pierwszą aplikacją paznokieć musi zostać oczyszczony. Nierzadko również konieczne jest spiłowanie chorego paznokcia. Nie zawsze pacjenci decydują się na to (muszą wyrazić na to zgodę, co niestety wiąże się z mało atrakcyjnym wyglądem stóp przez jakiś czas). W takiej sytuacji możliwość dotarcia kremu do macierzy jest utrudniona i potrzeba więcej czasu na działanie. 

Onycholiza – na czym polega problem?

Przyjrzyjmy się również, na czym polega problem z onycholizą i dlaczego potrzeba tu korzystać ze sprawdzonych, skutecznych preparatów?

Onycholiza tworzy się, gdy nastąpi utrata połączenia pomiędzy płytką paznokcia, a znajdującym się pod nim łożyskiem. Zazwyczaj rozwarstwienie tworzy się na brzegu lub po bokach. Następnie przesuwa się coraz dalej wzdłuż płytki. Pacjent zauważa, że na paznokciu pojawiły się białe plamki, które stopniowo się powiększają, obejmując coraz większą jego powierzchnię. Należy dodać, że onycholiza nie powoduje dolegliwości bólowych, dlatego wiele osób przez długi czas nie udaje się do specjalisty, aby zaradzić tej sytuacji. Tym bardziej że jeżeli paznokcie są stale malowane, problem w ogóle może nie być widoczny z punktu widzenia laika. 

Onycholiza jest chorobą, w której paznokcie często pozostają twarde i mocne. Zdarza się jednak, że w miejscu, w którym płytka oddzieliła się od paznokcia, naskórek nadmiernie rogowacieje. Wtedy widać wyraźną zmianę wizualną, gdyż powierzchnia płytki paznokcia staje się nierówna. Jeżeli wda się tam dodatkowo zakażenie, jego kolor zmienia się. Bywa, że jest żółty, zielony, szarawy, a nawet czarny. W najgorszym przypadku paznokieć zaczyna wrastać w łożysko, co niestety wiąże się już z bólem i nierzadko dopiero wtedy pacjent zgłasza się do podologa lub innego specjalisty. 

Onycholiza można powstać również jako efekt urazu mechanicznego.

Onycholiza – proces leczenia

Kiedy pacjent trafi już do podologa, niezbędne jest zdiagnozowanie przyczyny problemu oraz zlikwidowanie ewentualnego stanu zapalnego. Przydatne są badania dermatologiczne, które pozwalają określić, czy onycholiza nie jest następstwem infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Bywa, że konieczne okazuje się być usunięcie paznokcia w celu odbudowania łożyska. Dopiero wtedy wyrastający na nowo paznokieć będzie w stanie się z nim zrosnąć. Właśnie wtedy polecany jest Onygen krem. Jak stosować, by efekt był zadowalający? Pacjent powinien uzbroić się w cierpliwość. Leczenie nie kończy się bowiem wraz z momentem opuszczenia gabinetu. Krem powinien być sumiennie aplikowany na łożysko dwa razy dziennie przynajmniej przez kilka miesięcy. W przypadku paznokci stóp efekty mogą być widoczne po kilku miesiącach, ale pełne leczenie nierzadko trwa nawet rok.