Jak wybrać pieluchomajtki dla dorosłych

Wybór najlepszych pieluch dla dorosłych może często się okazać uciążliwy i żmudny. Jest jeszcze bardziej skomplikowany, jeśli po raz pierwszy je kupujemy. 

Najważniejsze czynniki

Poszukajmy pieluch, które będą idealnie dopasowane. Jest to jeden z najważniejszych czynników, na który musimy zwrócić uwagę. To, że jednak marka pasuje naszemu znajomemu, nie oznacza, że sprawdzi się również w naszym przypadku. Kształt i rozmiar będą odgrywać ważną rolę w wyborze pieluchomajtek. W końcu muszą idealnie pasować. Wtedy będą szczelne.

Sprawdźmy poziom chłonności. Musimy zastanowić, czy mamy mały, czy duży problem z nietrzymaniem moczu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaki poziom chłonności wybrać. Powinien zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony. Poziom absorbcji będzie się różnił w zależności od marki. Zawsze należy sprawdzać poziom chłonności. W zależności od tego, czy mamy problem z nietrzymaniem moczu, czy ostrą biegunkę, wybierzmy dobre pieluchomajtki. 

Sprawdźmy nasz poziom aktywności i styl życia. Nietrzymanie moczu to choroba, która może dotknąć osobę w każdym wieku. Jeżeli będziemy prowadzić aktywny tryb życia, wybierzmy właściwe pieluchomajtki. Będą się znacznie od tych, które potrzebuje osoba obłożnie chora lub mająca problemy z poruszaniem się. Wybierzmy pieluchomajtki, które spełnią nasze potrzeby. Wtedy lepiej poradzimy sobie z problemem nietrzymania moczu. 

Najważniejsze zalety

Jak wybrać pieluchomajtki dla dorosłychDzięki znalezieniu odpowiednich pieluchomajtek, możemy wreszcie się nie zamartwiać. Możemy w nich swobodnie podróżować. Możemy też wreszcie spokojnie się wyspać. Pieluchomajtki wykonane są z bardzo chłonnych materiałów. Dzięki temu nic nam przypadkowo nie wycieknie. W tym celu wyróżniają się dodatkowo elastycznymi nogawkami. Dlatego możemy swobodnie się poruszać, bez żadnego ryzyka, że pieluchomajtki się zsuną. Mają też specjalne kontrolery zapachu. Dlatego doskonale radzą sobie z nieprzyjemnym zapachem. Umożliwiają spokojny sen dzięki specjalnej blokadzie wilgoci. Pieluchomajtki na noc są stosunkowo grubsze. Dzięki temu nie musimy zmieniać ich w nocy.

Występują w różnych rozmiarach. Dlatego wybierzmy odpowiedni rozmiar. Wtedy nie będą ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne. Idealnie dopasują się do naszego ciała. Są wyposażone w zaczepy, zatrzaski i guziki. Dzięki temu na pewno nam się nie zsuną. Możemy wreszcie czuć się komfortowo i swobodnie. Niektórzy producenci wykorzystują nawet technologię NASA. Dzięki temu pieluszki są bardzo chłonne. Taka technologia zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Skutecznie pomaga osobom, zmagającym się z problemem nietrzymania moczu. Technologia jest rewolucyjna. Dzięki niej można zmieniać pieluchy nawet raz na osiem godzin. Użytkownik lub opiekun może odzyskać całkowity spokój ducha. Nie musi się też martwić o wysypkę, infekcję lub odleżyny.

Nowe pieluchomajtki

Jeśli po raz pierwszy kupujesz pieluchy dla dorosłych, możesz się czuć trochę onieśmielony. Możemy mieć problem z wybraniem takich, które spełnią nasze oczekiwania. Pieluchy dla dorosłych oznaczają spokojny sen i lepszą jakość życia zarówno dla nas, jak i naszych bliskich. Opieka nad osobą chorobą stanie się mniej uciążliwa. Warto wybrać pieluchy renomowanej marki, np. Tena, które skutecznie poradzą sobie z problemem nietrzymania moczu. 

Pieluszki wielokrotnego użytku

Pieluszki wielokrotnego użytku są dobre dla środowiska. Są również łatwiejsze w użyciu, dyskretne. Nie trzeba ich cały czas wyrzucać do kosza. Dzięki nim można skutecznie uniknąć wysypek skórnych, podrażnień, alergii i nieprzyjemnych reakcji. Mogą być miękkie i wygodne. Nie będą drażnić naszej skóry.  Prawdopodobnie zastanawiasz się, co robić z takimi pieluchami w czasie podróży. Możesz użyć torebek na zamek błyskawiczny i włożyć do innych zabrudzonych przedmiotów wielokrotnego użytku. Możemy też je nosić w zamkniętej szczelnie torbie, obok kremów, chusteczek itp. Niektóre osoby znalazły też inne rozwiązanie. Podczas podróży korzystają z jednorazowych pieluch, a z tych wielokrotnego użytku korzystają tylko w domu.

Zdolność wchłaniania

Bezpieczeństwo skóry powinno być priorytetem przy wyborze idealnych pieluchomajtek. Skóra wilgotna jest podatna na podrażnienia, wysypki i powstawanie odleżyn. Produkty o wysokiej wydajności wchłaniają większą część moczu. Płyn nie wyleje się, nawet gdy przyciśniemy pieluchomajtki. Dzięki temu skóra jest sucha i zdrowa. Oprócz zakupu dobrej jakości produktu pamiętajmy, aby zmieniać często pozycję osoby leżącej. Wtedy unikniemy stałego nacisku i nie uszkodzimy skóry w żaden sposób.

Kontrola wzrostu bakterii

Neutralizacja bakterii jest jednym z wielu ważnych powodów. Niewchłonięty mocz jest idealną pożywką dla bakterii i innych organizmów. W ten sposób łatwo może dojść do wielu powikłań, w tym infekcji dróg moczowych. Wysokowydajne pieluchy dla dorosłych neutralizują pH w moczu i hamują wzrost bakterii. W ten sposób tworzą bezpieczniejsze środowisko dla skóry. Skóra jest sucha i właściwie chroniona.  Pieluchomajtki zapewniają wyjątkowo wysoki poziom integralności ze skórą.