Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego – jeśli chodzi o namioty na wesele wynajem to ich cena jest uzależniona stricte od wielkości namiotów. Istotny dla kosztów jest także parkiet/podłoga , transport namiotu, wyposażenie namiotu, jak i także montaż namiotu.

Podstawowe koszta

Firmy, które oferują nam namioty bankietowe wynajem mają indywidualny cennik. Jest on ustalany w oparciu o sam czas wynajmu, jak i także o wielkość namiotu. Namioty eventowe wynajem cieszą się sporą popularnością. Najczęściej tego rodzaju namioty weselne są wynajmowanie na nie dłużej niż na trzy doby. Sam koszt wypożyczenia waha się może między 250 złotych do nawet 2000 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o hale namiotowe wynajem to koszt wynieść może nawet 8000 złotych.

Namioty eventowe przydają się nie tylko na same wesela, ale także na imprezy rodzinne (zaręczyny, imieniny, okrągłe urodziny), komunie, bankiety, wydarzenia medialne, konferencje, eventy firmowe, a sama cena ich wypożyczenia może być niższa, aniżeli sam koszt wynajęcia danego lokalu.

To, ile kosztuje namioty na komunie wynajem, przede wszystkim zależy od wielkości samego wynajmu, ale także od okresu najmu. Firmy, które zajmują się wyposażeniem namiotów na imprezy ustalają przeważnie ceny za dobę. Musimy zaznaczyć, że im dłuższy jest czas wynajmu, tym cena za dobę jest znacznie niższa. Zatem jeśli namioty ekspozycyjne wynajem o wielkości cztery na sześć metrów kosztują 350 złotych na dobę, to gdy wypożyczamy taki sam namiot na dwie doby płacimy nie siedemset złotych, a 450. Jednak od razu zaznaczamy, że nie wszystkie wypożyczalnie pozwalają na taki dłuższy okres wynajmu namiotu.

Namioty na imprezy plenerowe, które mieszczą do dwudziestu osób to koszt od około dwustu złotych do czterystu złotych na dobę. Cena oczywiście rośnie razem z wielkością namiotu. Namioty bankietowe, ekspresowe, imprezowe o kształcie gwiazdy czy też innych kształtach są jak najbardziej dostępne. Co więcej możemy także pokusić się także o usługę montażu. Bardzo często jest ona wliczona w cenę. W co po niektórych przypadkach sam transport na miejsce może być płatny dodatkowo.

Należy także wiedzieć, że nie wszystkie wypożyczalnie udostępniają nam swoje cenniki. Czasami, aby się dowiedzieć ile kosztują namioty piknikowe wynajem musimy wypełnić odpowiedni formularz online. Dzięki niemu uzyskać wycenę indywidualną. Te, które mają na swoich stronach internetowe cenniki, oferują wypożyczenie namiotów modułowych (dla gości powyżej stu osób, a nawet stu pięćdziesięciu osób) w cenie od 350 złotych do 8000 tysięcy złotych za dobę. Specjalne eventowe namioty na koncerty, na przykład katedralne, w kształcie muszli oraz inne znacznie większe wynajmuje się po ustaleniu wszelkich warunków w sposób indywidualny.

Z jakimi kosztami dodatkowymi musimy się liczyć?

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego

Na pewno dodatkowym kosztem samego wynajmu namiotu na imprezę czy też event jest także opłacenie miejsca pod tenże namioty. Oczywiście sfera ta nie dotyczy imprez, które są organizowane na swoim własnym gruncie, na działce czy też w ogrodzie. Przeglądając wszelkie oferty z namiotami na wynajem, cennik powinniśmy sprawdzić pod kątem wszelkich obowiązkowych, dodatkowym opłat. Niektóre z firm podają nam ceny netto, do których musimy doliczyć podatek VAT. Podatek ten wynosi dwadzieścia trzy procent. Poza tym niejedna wypożyczalnia imprezowych namiotów ceny ma oddzielnie ustalone dla stworzenia w namiocie parkietu. Koszt wykonania takiego parkietu pod cały namiot to średnio około dwudziestu pięciu złotych za metr kwadratowy powierzchni. Jeśli zależy nam na tańszych odpowiednikach, to warto się zdecydować na wykładzinę czy też płyty wodoodporne. Ich cena rozpoczyna się już od dziesięciu złotych za metr kwadratowy.

Co musi się znaleźć w namiocie?

Musimy mieć świadomość, że w momencie wynajęcia namiotu imprezowego jest on pusty. Cena w żadnym wypadku nie obejmuje żadnych dekoracji, oświetlenia czy też wyposażenia. Mowa tutaj o obrusach, stołach, krzesłach czy też innych zestawów w przypadku przyjęć oraz bankietów. Wszystkie powyżej wymienione elementy są płatne dodatkowe. Jednak możemy swobodnie je wypożyczyć wraz z namiotami czy też osobno. Na rynku mamy dostępne takie usługi jak wynajem stołów i krzeseł, a do tego wynajem barów czy też wynajem nagrzewnic olejowych.

Jednocześnie musimy zaznaczyć, że najczęściej wynajem imprezowego namiotu przez te wszystkie koszty dodatkowe to wydatek, który jest zbliżony bezpośrednio do organizacji imprezy w sali przez nas wynajętej. Namioty na imprezy dostępne są w różnych cenach. Wszystko jest zależne od wielkości namiotów. Pamiętajmy, że dla samych kosztów bardzo ważne jest wyposażenie, podłoga, transport czy też montaż namiotów.

Gdy jesteśmy zainteresowani wynajmem namiotów, to warto poświęcić troszkę czasu i zdecydować się na firmę, która może się pochwalić samymi pozytywnymi opiniami oraz rzeszą zadowolonych klientów. W przypadku opinii negatywnych nie jesteśmy jakby automatycznie zainteresowani taką współpracą. Mamy wątpliwości czy wszystko będzie w porządku.