Ocieplanie dachów

Aby stworzyć komfortowy mikroklimat w mieszkalnych przestrzeniach pod dachem, obecnie stosuje się różne rodzaje izolacji termicznej. Ocieplanie dachów pianką poliuretanową (PUR) należy do najpopularniejszych metod. Jest to podgatunek tworzyw sztucznych wypełnionych gazem, który dzięki swojej budowie posiada wysokie właściwości termoizolacyjne. Do produkcji pianki poliuretanowej wykorzystywane są surowce roślinne i produkty naftowe. Materiał nakładany na izolowaną powierzchnię powstaje w wyniku reakcji chemicznej i powstaje struktura składająca się z wielu komórek wypełnionych dwutlenkiem węgla lub cieczą niskowrzącą. Nasza firma zajmuje się ocieplaniem dachów pianką PUR i gwarantujemy profesjonalne doradztwo, uczciwą wycenę materiału także wykonanie termoizolacji na najwyższym poziomie.

Czym jest pianka poliuretanowa PUR?

Pianka poliuretanowa (PUR) powstaje z dwóch składników poprzez zmieszanie ich za pomocą specjalnego sprzętu. Dlatego jej jakość jest wprost proporcjonalna do jakości jej elementów składowych. Dzięki odpowiedniemu procesowi i odpowiednim komponentom staje się wygodnym i praktycznym materiałem izolacyjnym o wszechstronnych właściwościach. Niektóre z cech pianki poliuretanowej to jej niska przewodność cieplna, niska paroprzepuszczalność i właściwości wodoodporne. Pozwala to na wykorzystanie tego materiału do ocieplania dachów. Nasza ekipa przeprowadza natrysk pianką poliuretanową przy wykorzystaniu wysokiej klasy reaktora co zapewnia doskonałe wykonanie izolacji cieplnej. Mamy świadomość, że każdy dom jest inny i dlatego dopasowujemy optymalne rozwiązanie. Dokonujemy rzetelnych pomiarów i wybieramy idealny system dzięki temu osiągamy doskonałe efekty ocieplania dachów. 

Pozytywne cechy pianki poliuretanowej PUR do ocieplania dachów

PUR ma szereg właściwości, które są nie tylko pozytywne, ale i unikalne:

  • Powierzchnia uzyskana z pianki poliuretanowej nie posiada szwów i pęknięć.
  • Zwarta konstrukcja gwarantuje efektywną izolację akustyczną i termiczną.
  • Zastosowanie pianki poliuretanowej pozwala na wykonanie minimalnej warstwy termoizolacyjnej.

Natrysk pianką PUR nie wymaga prac przygotowawczych. Podczas ocieplania dachu https://ocieplanie-dachow.com.pl/ można ją nakładać na powierzchnie o dowolnym kształcie geometrycznym. Jest to bardzo istotne, jeżeli ocieplany jest dach czterospadowy. Przy natryskiwaniu nie ma potrzeby instalowania łączników. Pozwala to podczas prac nie popsuć efektu wizualnego pokrycia dachowego i uzyskać izolację termiczną, w której nie występują mostki cieplne. Stosowanie pianki poliuretanowej jest możliwe w każdym miejscu naszego kraju – jego temperatura pracy wynosi od -150°C do + 220°C.  

Zastosowanie pianki poliuretanowej wzmacnia system dachowy 

Pianka poliuretanowa ma wysoką obojętność termiczną, dzięki czemu zimą utrzymuje ciepło, a latem chłodzi. Posiadając niski współczynnik nasiąkliwości nie przemaka i tworzy dodatkową warstwę hydroizolacyjną. W przypadku dachu jest to szczególnie ważne – ochrona przed wilgocią zapobiegnie pojawianiu się pleśni na drewnianych elementach dachu.

Pianka poliuretanowa do izolacji termicznej dachu https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ jest dobra przede wszystkim dlatego, że nie wymaga montażu specjalnej ramy i nie wymaga elementów złącznych. Powierzchni konstrukcji nie trzeba dodatkowo przygotowywać, tylko po to, by pozbyć się kurzu. Materiał dobrze przylega do każdego rodzaju powierzchni: betonu, metalu, drewna. Pionowe i poziome konstrukcje dachowe pokryte są z tą samą jakością. Dobrze ocieplony dach zmniejszy straty ciepła o 15%. Dodatkowo pomieszczenia znajdujące się na górze będą zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci przez stropy poddasza. 

Charakterystyka pianki poliuretanowej do termoizolacji dachu

Współczynnik przewodzenia ciepła pianki poliuretanowej posiada najniższą wartość w porównaniu z wełną mineralną i tworzywem piankowym jako najczęstszymi materiałami do ocieplenia dachu. Jej właściwości, takie jak zamknięta porowatość, nie pozwalają na wnikanie wody w masę materiału, co oznacza, że zachowane są jego właściwości użytkowe. Z tego względu izolacja termiczna pianką PUR jest bardzo korzystna i skuteczna.

Ocieplanie dachówGrubość nałożonej powłoki z pianki poliuretanowej wynosi 3-7 cm, a do gęstego nakładania nie są wymagane dodatkowe łączniki, ponieważ jedną z cech jest wysoka przyczepność. Oznacza to, że po nałożeniu praktycznie przylega do powierzchni, niezależnie od jej składu, oraz wypełnia wszelkie pęknięcia i pory. To całkowicie eliminuje możliwość gromadzenia się kondensatu i przenikania zimna.

Zdolność do pochłaniania hałasu zależy od kilku parametrów materiału: jego elastyczności, grubości izolacji oraz przepuszczalności powietrza. Ta cecha jest bezpośrednio związana ze sztywnością ramy i częstotliwością drgań dźwięku. Powietrze w komórkach wpływa również na pochłanianie fal dźwiękowych. Stwierdzono, że najlepszym pochłaniaczem dźwięku jest pianka PUR.

Trwałość PUR to jedna z jej podstawowych cech. Jeżeli materiał nie ma kontaktu ze środowiskiem, jego żywotność wydłuża się do 60 lat. Przedwczesne pogorszenie wydajności jest często spowodowane niską jakością produktu lub nieprawidłowymi warunkami pracy. Materiał jest dobry, ponieważ podczas pracy nie wydziela toksycznych substancji i jest niepalny.