Ile kosztują kursy językowe?

Kursy językowe https://mak.edu.pl/ każdego roku cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotna. Dzięki znajomości języków obcych jesteśmy w stanie zdobyć lepiej płatna pracę, poznać nowych przyjaciół, dostać się na lepszą uczelnię, jak również bez jakichkolwiek przeszkód wyjechać na zagraniczne wakacje. Znajomość języka obcego przyda nam się w niemal każdym aspekcie naszego codziennego życia. Warto więc wybrać taką szkołę nauki języka, która będzie w stanie w pełni nas usatysfakcjonować. W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka informacji odnośnie ocen kursów językowych, ale również dodatkowych informacji. Zapraszamy!

Wybierając szkołę językową – lepiej zapisać się na zajęcia grupowe, czy indywidualne?

Ile kosztują kursy językowe?Podjęcie decyzji odnośnie tego, czy wolelibyśmy naukę w grupie, czy w systemie indywidualnym powinniśmy podjąć sami. Natomiast z całą pewnością należy stwierdzić, iż zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie jest dobre. Otóż, decydując się na zajęcia grupowe przede wszystkim korzystniejsza dla nas będzie cena kursu, gdyż będzie ona o wiele niższa. Szkoły językowe organizują zajęcia grupowe w taki sposób, aby było w nich jak najmniej osób. Dlatego nie należy się martwić, że niczego się nie nauczymy. Z kolei, jeżeli chodzi o zajęcia indywidualne, to tak jak zostało to już wspomniane, będą one stosunkowo droższe. W większości szkół językowych za ten sam kurs, ale w trybie indywidualnym trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych więcej. Dlatego, jeżeli komuś zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy, a zarazem na równie efektywnej nauce to warto zdecydować się na zajęcia grupowe. Warto również zaznaczyć, że na zajęcia indywidualne bardzo często nie ma w ofercie jakichkolwiek zniżek. 

Kursy językowe cennik

Zapewne większość z Was zastanawia się, jak wyglądają orientacyjne ceny kursów w szkołach językowych. Ceny za kurs języka obcego w większości szkół językowych są zbliżone cenowo do siebie. Natomiast należy brać pod uwagę, że każda ze szkół prowadzić politykę wewnętrzną. Ceny kursów uzależnione są od wielu czynników, a można do nich zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: rodzaj przeprowadzania kursu, ilość godzin kursu, jak również to, jakiego języka chcemy się uczyć. Do orientacyjnych cen kursów językowych można zaliczyć takie kwoty jak:

  • kurs angielskiego dla firm https://mak.edu.pl/firmy-referencje/dla-firm/– 100 godz./2100 złotych
  • kurs języka niemieckiego i angielskiego dla początkujących – 60 godz./1200 złotych, 120 godz./2100 złotych
  • kurs języka angielskiego i niemieckiego dla średniozaawansowanych – 60 godz./1550 złotych, 100 godz./2350 złotych
  • kurs języka angielskiego i niemieckiego dla zaawansowanych – 60 godz./1800 złotych, 100 godz./ 2550 złotych
  • kurs języka obcego specjalistyczny (dla biznesu i prawników) – 100 godz./ 1650 złotych
  • kurs przygotowujący do matury (język angielski, język niemiecki, język hiszpański, język rosyjski, język włoski) – 100 godz./2100 złotych
  • kursy przygotowujące do egzaminów państwowych – 100 godz./ 2680 złotych

Oczywiście należy zaznaczyć, iż w każdą cenę kursu jest już wliczona kwota za materiały dydaktyczne w postaci książek, ćwiczeń, jak również testów. Wobec tego, kursant nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z nauką języka obcego w szkole językowej. 

Czy szkoły językowe oferują naukę z native speakerem?

Większość szkół językowych, która prowadzi swoją działalność dydaktyczną na terenie naszego kraju ma w swojej ofercie również zajęcia z native speakerem. Oczywiście za zajęcia z native speakerem nie płaci się dodatkowo. Zazwyczaj wygląda to w taki sposób, że całe zajęcia są z nim prowadzone, bądź po prostu wymienia się on z innym lektorem. Każda szkoła dobiera lektorów w taki sposób, aby w jak najbardziej możliwy sposób przyswoić wiedzę na temat posługiwania się danym językiem swoim słuchaczom. Trzeba również zaznaczyć, iż podczas uczęszczania na kurs językowy musimy być przygotowani na systematycznie robione testy, które odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Testy te mają za zadanie zweryfikowanie zdobytej wiedzy przez kursantów po każdym tygodniu zajęć. Dzięki temu lektorzy będą wiedzieli nad czym konkretna osoba powinna jeszcze popracować, jak również co zdążyła już opanować do perfekcji. Dla szkół językowych jest niezwykle ważne, aby każdy z kursantów w odpowiedni sposób nauczył się danego języka. 

Na czym polegają promocje w szkołach językowych?

Każda ze szkół językowych posiada inny rodzaj promocji na uczestnictwo w kursach. W większości przypadków na znacznie wyższe zniżki mogą liczyć te osoby, które w danej szkole już były kiedyś kursantami, a teraz postanowiły ponownie swoją naukę kontynuować. Oprócz tego korzystne zniżki są również w przypadku, gdy dana osoba decyduje się na jednoczesna naukę dwóch lub więcej języków obcych. Niektóre ze szkół językowych posiadają także zniżki dla studentów oraz emerytów. Aby być na bieżąco z promocjami w szkołach językowych https://mak.edu.pl/grupy-dorosli/zajecia-online/ warto regularnie wchodzić na ich strony internetowe i wybrać taką ofertę kursu, która będzie najbardziej odpowiadała naszym oczekiwaniom.