Wczasy za granicą

Coraz większa liczba naszych rodaków zainteresowana jest spędzaniem wczasów za granicą. Nie powinno to nikogo dziwić. Sytuacja materialna rodzin w naszym kraju stale się polepsza, co skutkuje tym, że jesteśmy w stanie pozwolić sobie na coraz więcej. Jakie zatem kierunki są najpopularniejszymi wśród gości z Polski?

 Kraje południa

Od wielu już lat niezmiennie popularnym kierunkiem dla Polaków są kraje południa Europy. Jedną z ciekawszych i tańszych opcji pozostaje Grecja, która na przestrzeni lat wyrosła na prawdziwego lidera rynku turystycznego. Piękna pogoda, wspaniałe jedzenie, bogata historia i stosunkowo tania oferta hotelowa od wielu lat kuszą naszych rodaków. Co więcej, Grecja stanowi jeden z głównych kierunków oferowanych przez biura podróży, dlatego popularność tego państwa w ofertach stale utrzymuje się na wysokim poziomie. 

 Innym niezmiernie popularnym kierunkiem podróży pozostaje Hiszpania. Głównie prym wiodą tutaj Wyspy Kanaryjskie, jednak i kontynentalna część tego kraju cieszy się dużą popularnością. Warto nadmienić, iż to właśnie w Hiszpanii znajdują się jedne z najpopularniejszych na świecie plaż, która pozostają w doskonałym stanie. Dodajmy do tego wszystkiego doskonałą kuchnię, a także bogate życie nocne panujące w wielu miasteczkach i miastach tego kraju. Klimat tego kraju od lat urzeka swoim urokiem turystów z całego świata.

Kolejnym państwem niezwykle chętnie odwiedzanym przez Polaków są Włochy. Państwo to jest znane głównie ze swojej doskonałej kuchni, niezwykle bogatej historii ale także starych i urokliwych miast. Jest to kraj, przyciągający głównie osoby nastawione na zwiedzanie zabytków, jednak i amatorzy plaż i wypoczynku znajdą w nim coś dla siebie. Miasta takie jak Mediolan, Turyn czy Rzym stanowią doskonałe miejsca, które warte są odwiedzenia nie tylko podczas upalnych letnich miesięcy. Wczasy za granicą powinniśmy zacząć od odwiedzenia jednego z krajów południa.

Kraje skandynawskie

Coraz większa ilość polskich turystów wyraża zainteresowania krajami skandynawskimi. Jest to efekt zarówno rosnącej polskiej mniejszości w tych krajach, ale także przemyślanych i szeroko dostępnych kampanii reklamowych promujących te kraje.

Wszystkie z krajów skandynawskich dysponują doskonałą bazą hotelową. Wybierając się do tych Państw, będziemy mogli wybrać z szerokiego wachlarza dostępnych miejsc. Część osób zdecyduje się zapewne na skorzystanie z bardziej “naturalnych” metod noclegu takich jak namiot, ponieważ klimat tych krajów pozwala na takie rozwiązanie szczególnie w przypadku miesięcy letnich.

To co głównie charakteryzuje kraje skandynawskie pod kątem wypoczynku to niesamowite przestrzenie i klimat panujący w tym rejonie Europy. Bezkresne drogi, niekończące się lasy, czy dziewicze tereny północy stanowią doskonałą gratkę dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Nie trzeba także wspomnieć, że są to ulubione kierunki turystów ceniących sobie ciszę i spokój. Jest to szczególnie charakterystyczne dla Norwegii, czyli kraju którego zdecydowanie większa część pozostaje kompletnie niezamieszkała.https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni/

 Jeżeli chodzi o kwestie transportu, to coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród polskich turystów jest korzystanie z promów wychodzących z polskich portów. Statki wychodzące z portów w Szczecinie i Gdańsku docierają do większości głównych miast znajdujących się w Danii, Szwecji, Finlandii czy Norwegii. Państwa skandynawskie urzekną wszystkich turystów ciszą, porządkiem i spokojem jaki w nich panuje. Stanowią więc one doskonałe miejsce sprzyjające ogólnemu wyciszeniu się i po obcowaniu z otaczającą naturą.

Jak zorganizować wczasy za granicą? 

Organizacja wyjazdu na wczasy może się odbyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest zorganizowanie wszystkiego na własną rękę. W przypadku tego rozwiązania to po naszej stronie zostaje obowiązek zorganizowania transportu, wybór właściwego lokum, a także dokładny plan podróży. Do plusów tego rozwiązania należy z pewnością swoboda jaką dysponuje turysta decydujący się na tego typu rozwiązanie. Do minusów zaliczyć należy długi czas jaki może zająć znalezienie właściwego miejsca pobytu, oraz czasochłonny proces ułożenia planu podróży.

Innym rozwiązaniem, które umożliwi nam spędzenie wczasów za granicą jest skorzystanie z oferty biura podróży. Jest to rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i nie chcących tracić czasu na organizowanie całego wyjazdu. To po stronie biura podróży będzie zorganizowanie całego transportu, zakwaterowania oraz zapewnienie atrakcji na miejscu. Jest to opcja zdecydowanie droższa niż organizowanie wyjazdu na własną rękę. Do niewątpliwych atutów tego rozwiązania zaliczyć należy mniejszą ilość stresu przed wyjazdem oraz pomoc profesjonalnego personelu na miejscu pobytu. 

Jak widać opcji na spędzenie wczasów za granicą jest całkiem sporo. To jednak do nas należy wybór miejsca, a także formy w jakiej zamierzamy spędzić czas na urlopie. W obecnych czasach podróżowanie stało się tak łatwe i modne, że jedyną przeszkodą jaka stoi nam na drodze są finanse.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl