Stylizacja paznokci – jakie kursy wybrać?

Każda kobieta lubi mieć zadbane dłonie i paznokcie. Dlatego właśnie powstaje tak wiele salonów kosmetycznych oferujących stylizację paznokci. Aby móc w takim salonie pracować lub umieć wykonać samemu w domu profesjonalny manicure, trzeba zyskać odpowiednią wiedzę. Jak to zrobić? Najlepszym pomysłem jest udanie się na specjalny kurs stylizacji paznokci. Na nim pod czujnym okiem ekspertów poznaje się odpowiednie urządzenia, techniki i wreszcie zdobienia. Po skończonym kursie otrzymuje się certyfikat, który ułatwi karierę na stanowisku stylistki paznokci.

 

Czy warto zdecydować się na kurs obsługi frezarki?

Aby stylizacja paznokci https://www.maxel-cosmetics.pl/stylizacja-paznokci-c-792_1.html zachwycała, trzeba wcześniej odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Pomóc w tym może urządzenie o nazwie frezarka, która znacząco ułatwia pracę każdej stylistce paznokci. Za jego pomocą można szybko i bezpiecznie usunąć nabłonkę, zmatowić naturalną płytkę paznokcia a także wygładzić wał około-paznokciowy. Taki kurs powinien przede wszystkim zapoznać kursantkę z budową frezarki, rodzajami frezów i ich przeznaczeniem oraz techniką pracy z frezarką.

 

Stylizacja paznokci metodą żelową

Metoda żelowa to jedna z popularniejszych stosowanych podczas stylizacji paznokci. Wiele klientek salonów kosmetycznych się na nią decyduje, dlatego każda stylistka powinna wiedzieć, jak wykonywać go poprawnie. Pomóc w tym może kurs stylizacji paznokci! Dzięki niemu można zyskać wiedzę na temat tego, jak przygotować płytkę przed aplikacją żelu. Oprócz tego omawiane jest dopasowanie szablonów do rodzaju płytki paznokcia. Profesjonalni styliści przedstawiają niezbędne przyrządy, płyny i preparaty wspomagające przyczepność żeli do naturalnej płytki paznokcia.

 

Kurs manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy https://www.maxel-cosmetics.pl/metoda-hybrydowa-c-792_1_24.html zdecydowanie przoduje wśród najczęściej wykonywanych stylizacji paznokci. Jest szybki w wykonaniu a kobiety cenią go za niesamowitą trwałość. Aby lakiery hybrydowe utrzymywały się na płytce paznokcia nawet kilka tygodni bez odprysków, potrzebna jest dobra technika wykonywania tego rodzaju manicure. Dzięki kursom stylizacji paznokci nauczyć się można technik piłowania, odtłuszczania oraz nakładania poszczególnych warstw produktu. A tych jest aż trzy. Proces zaczyna się od bazy poprzez kolor kończąc na nakładaniu topu. Następnie całość utwardzana jest w specjalnej lampie. Proces wydaje się długi. Jednak dzięki wiedzy zdobytej podczas szkolenia stylizacji paznokci, nie powinien sprawiać problemów.

 

Kurs manicure kombinowanego

Hasło manicure kombinowany może brzmieć zagadkowo. Jednak warto poznać tę metodę stylizacji paznokci. Dzięki niej można wydłużyć efekt pięknych paznokci bez widocznego odrostu. W jaki sposób? Otóż metoda ta polega na odpychaniu skórek, wycięciu ich oraz frezowaniu. W ten oto sposób możliwe jest pomalowanie “pod skórki”. Osiąga się efekt, który daje wrażenie, jakby paznokcie rosły już pomalowane. Metoda jest bardzo praktyczna, odrost widać znacznie później niż po stylizacji hybrydowej. Zatem warto zdecydować się na kurs stylizacji paznokci manicurem kombinowanym i poznać dokładniej tę metodę.

 

Poznaj efekty i zdobienia na paznokciach

Każda stylistka paznokci powinna potrafić wykonywać ombre. Ta metoda nie jest tak trudna jak mogłaby się wydawać. Dzięki kursom stylizacji paznokci można nauczyć się robić ombre różnymi metodami (za pomocą gąbeczki lub malując paznokcie w specjalny sposób). Podczas kursu można dowiedzieć się także, jakie połączenia kolorystyczne zawsze ze sobą pasują. Jest to bardzo praktyczna wiedza. Podczas kursów można poznać także inne metody zdobień paznokci. Wśród nich są na przykład efekty, które uzyskuje się po nałożeniu pyłków. Przydatna może okazać się też wiedza na temat wykonywania ponadczasowego carvingu. Technika wykonywania niezwykle modnego cat eye również może zainspirować.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs stylizacji paznokci?

Wybierając dla siebie kurs stylizacji paznokci powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest wybór osób prowadzących szkolenie. Osoby, które uczą innych, powinny mieć nie tylko miłe usposobienie ale także długoletnie doświadczenie w stylizacji paznokci potwierdzone certyfikatami. Dobrze, jeśli taka osoba cały czas pracuje w zawodzie i pogłębia swoją wiedzę. Trafienie na specjalistę w tej dziedzinie to już połowa sukcesu. Kolejną kwestią jest czas trwania kursu. Powinien być adekwatny do zakresu wiedzy, jaką ma się uzyskać podczas kursu. Przykładowo kurs manicure żelowego, ze względu na dużą trudność wykonywania go, powinien trwać dłużej niż kurs manicure hybrydowego. Warto na tę kwestią zwrócić uwagę. Nie bez znaczenie pozostaje także liczebność grupy podczas kursu. Im grupa jest mniejsza, tym więcej uwagi szkoleniowiec będzie mógł poświęcić jednemu kursantowi. Najlepsze są oczywiście kursy indywidualne, choć ich cena jest zawsze wyższa niż w przypadku kształcenia w grupie osób. Sam koszt kursu stylizacji paznokci nie powinien być decydującą kwestią. Wiadome jest, że za wysoką jakość kursu zakończonego certyfikatem, należy zapłacić odpowiednio wysoką kwotę.