Jaką biżuterię wybrać – srebrną czy złotą?

Kobiety bardzo często mają dylemat, jaka biżuteria bardziej do nich pasuje – srebrna czy złota. Odcień ma spore znaczenie w tym przypadku, ponieważ odpowiednio dobrany potrafi podkreślić naszą urodę, natomiast źle dobrany może nas przytłoczyć. To, jaka biżuteria jest dla nas odpowiednia, zależy od tonacji skóry. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się, jak określić swój rodzaj urody i dowiedzieć się, czy lepsza jest dla ciebie biżuteria srebrna czy może złota. Zapraszamy serdecznie do jego lektury!

 

Jaki odcień ma Twoja skóra?

Istnieje prosty sposób, aby dowiedzieć się jaki masz typ urody. Należy określić odcień skóry. Zdarza się, iż nie trzeba do tego wielkich zdolności – czasami wystarczy spojrzeć w lusterko. Osoby posiadające skórę o różowawym bądź oliwkowym zabarwieniu są typem zimnym, natomiast posiadaczki skóry o żółtych i brzoskwiniowych tonach należą do typu ciepłego. Jeżeli jednak nie jesteś pewna, możesz wykonać szybki i łatwy test.

Zastanów się, gdzie żyły na Twoim ciele są najbardziej widoczne. Zazwyczaj jest to wewnętrzna strona nadgarstka. Następnie określ ich odcień, najlepiej przy świetle naturalnym, ponieważ sztucznie może nie oddać w pełni właściwej barwy. Jeżeli żyły mają niebieskie zabarwienie, to należysz do typu zimnego, zatem odpowiednia będzie dla Ciebie biżuteria srebrna. Natomiast jeżeli wpadają w zielony kolor, to jesteś ciepłym typem urody i to złota biżuteria będzie odpowiednia. Czasem jednak określenie koloru żył może sprawiać problemy. Wtedy najlepiej poprosić drugą osobę o opinię bądź przeprowadzić inny test, opisany w poniższym akapicie.

 

Test chustki

Przy tym teście również trzeba pamiętać o wykonywaniu go w świetle dziennym, a nie sztucznym. Najpierw należy zmyć makijaż, a następnie upiąć włosy tak, aby nie opadały na twarz (najlepiej zastosować opaskę). Będą potrzebne dwie chusty – jedna srebrna, druga złota. Jeżeli już takie masz, to owiń szyję każdą po kolei i przyjrzyj się, jak Twoja cera przy nich wygląda. Czy promienieje? Poprawia wygląd Twojej skóry? Aby zauważyć różnicę możesz również wykonać dwa zdjęcia, bez użycia lampy błyskowej i zestawić je obok siebie, aby móc porównać efekt końcowy. W zależności od tego, w jakiej lepiej się czujesz, takim typem urody jesteś – jeżeli w srebrnej chuście, to powinnaś zawsze wybierać biżuterię srebrną, a jeśli w złotej – złotą.

 

Typ chłodny – biżuteria srebrna

Kobiety, które przypisuje się do urody chłodnej, są najczęściej posiadaczkami bardzo jasnej skóry o zimnej tonacji, a jeśli się rumienią to na delikatnie różowy kolor. Opalają się zazwyczaj na czerwono, dlatego stosują filtry UV i chronią swoje ciało przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Włosy takich kobiet mają często w sobie niebieskawe bądź popielate odcienie. Platynowy blond, czerń i szarawy odcień idealnie wpasowują się w ten typ urody. Do chłodnego typu urody wliczają się również osoby o cerze oliwkowej. Biżuteria srebrna to wybór, na który powinny postawić kobiety, które utożsamiają się z takim opisem. Dlaczego? Ponieważ srebro nie uwidacznia ewentualnych niedoskonałości i zaczerwienień na skórze, natomiast złoto wręcz przeciwnie. Idealne będą dla Ciebie również białe perły, cyrkonie, diamenty, topazy i inne kamienie w zimnych odcieniach – nie musisz bazować tylko na srebrze. Warto więc zdecydować się na biżuterię o chłodnej tonacji, tak aby poczuć się pięknie i wyjątkowo.

 

Typ ciepły – biżuteria złota

Kobiety o typie ciepłym urody zawdzięczają odcień swojej skóry żółtym bądź brzoskwiniowym pigmentom. Charakterystyczne jest dla nich to, iż opalają się od razu na piękny złoto-brązowy kolor i rzadko ulegają poparzeniom słonecznym. Do tego typu urody zaliczane są zarówno blondynki, jak i szatynki, które posiadają w swoich włosach miedziane i złote refleksy. Ponadto, każda rudowłosa kobieta należy do tej grupy, a rzadziej brunetki. Oczy osób o ciepłej tonacji skóry są najczęściej brązowe bądź zielone. Jeżeli pasuje do Ciebie powyższy opis, to wybierz biżuterię złotą. Dzięki niej podkreślisz swoją opaleniznę i dodasz swojej skórze niesamowitego blasku. Pozwoli co ona również ukryć oznaki zmęczenia, na przykład cienie pod oczami. Doskonale będzie Ci pasowały również bursztyny czy biżuteria miedziana, a także inne kamienie o ciepłej barwie. Jeżeli chcesz nosić perły, powinny być one beżowe, gdyż biały nie odda piękna Twojej urody. 

 

Co zrobić gdy wolę biżuterię nie zalecaną do mojego typu urody?

Jeżeli posiadasz ciepły typ urody, a mimo wszystko uwielbiasz biżuterię srebrną, nie musisz z niej całkowicie zrezygnować. Zalecane jest oczywiście ograniczenie do minimum jej obecności przy twarzy na przykład w postaci kolczyków czy naszyjnika. Jednak możesz sobie pozwolić na srebrne pierścionki, zegarki czy bransoletki, gdyż biżuteria noszona na dłoniach nie ma większego wpływu na ogólny wygląd. Najważniejsze jest, żebyś to Ty czuła się dobrze w danej biżuterii, dlatego jeżeli coś sprawia, że czujesz się piękniej, to nie rezygnuj z tego tylko ze względu ogólnie przyjętych reguł – bądź sobą i czuj się pewnie w swoim ciele.