Zalety zamawiania cateringu dietetycznego

Koncepcja cateringu dietetycznego  stała się w ostatnich latach niezwykle popularna zarówno na zachodzie Europy, jak i w Polsce. Za popularność tego konceptu odpowiada nie tylko wzrost popularności zdrowego stylu życia, ale także chęć zaoszczędzenia czasu na gotowaniu, spowodowana trybem życia wymuszającym funkcjonowanie w ciągłym pędzie. Niewątpliwie jest to opcja godna rozważenia, zarówno dla sportowców i osób dbających o linię, jak i dla ludzi, którzy na co dzień są po prostu na tyle zabiegani, że nie mają czasu na gotowanie.

Nie ulega wątpliwości, że catering dietetyczny ma liczne zalety, ale na początku warto ustalić, jak w ogóle wygląda korzystanie z usług tego typu firm. Większość firm działających w branży standaryzuje swój model biznesowy i korzystanie z różnych firm będzie wyglądało podobnie. Klient zgłaszający się do takiej firmy, na początku wybiera sobie określoną opcję, którą dany catering ma w swoim menu. Klient wybiera styl diety, która będzie mu dostarczana, oraz ilość i objętość posiłków. Bardzo szerokie spektrum różnych rodzajów diet, które są dostępne w cateringach dietetycznych są dużą zaletą takich usług. Klienci mogą wybierać spośród wielu rodzajów diet, które powszechnie się stosuje. Mogą to być diety zbilansowane, które bazują na przeciętnych produktach spożywczych stosowanych przez większość ludzi, a także o wiele precyzyjniej dobrane diety, takie jak na przykład wegetariańska lub wegańska. Wiele firm cateringowych specjalizuje się także w zaawansowanych typach diet, które w ostatnich latach stały się modne, a często również zalecane przez lekarzy. Mogą to być takie propozycje jak:

  • Dieta śródziemnomorska – bazuje na warzywach, produktach zbożowych z pełnych ziaren, roślinach strączkowych, orzechach, oliwie z oliwek, a także ziołach.
  • Dieta paleo  – dieta wzorująca się na tym, co jedzono setki tysięcy lat temu, czyli mięsa oraz tego co pierwotnie wyrastało z ziemi.
  • Dieta witariańska – dieta bazująca na surowych, nieprzetworzonych produktach.

Jak widać, catering dietetyczny może być bardzo oryginalny. Ponadto wiele firm oferuje diety dostosowane do wytycznych lekarskich. Mogą to być na przykład diety nisko węglowodanowe, zbilansowane lub tłuszczowe. Cateringi oferują też diety wykluczające określone produkty uczulające, takie jak gluten lub laktoza. Możliwość tak precyzyjnego wyboru konkretnego stylu żywienia jest jedną z największych zalet korzystania z tego rodzaju firm. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które chcą przejść na określony rodzaj żywienia, ale same nie czują się jeszcze na siłach, aby samodzielnie przygotowywać posiłki, trzymając się wszystkich zasad właściwych dla danego stylu odżywiania. Zamawiając catering dietetyczny, wystarczy zaufać wykwalifikowanym specjalistom.

Jakość i świeżość produktów

Kolejną zaletą cateringów dietetycznych jest to, że są to firmy, które przygotowują swoje posiłki na bieżąco. Oznacza to, że wszystkie produkty spożywcze, które są używane do przygotowywania posiłków, są świeże. Ma to niezwykle istotny wpływ na zdrowie człowieka, ale ma też wymiar praktyczny. Decydując się na catering dietetyczny , dostaje się gotowe posiłki prosto do domu, a poza tym, że nie trzeba ich przygotowywać w kuchni, to oszczędza się również ogromną ilość czasu, którą trzeba by poświęcić na robienie zakupów. Osoby, które dbają o zdrowy tryb życia i przykładają należytą uwagę do tego, jakiej jakości produkty spożywcze kupują, z pewnością docenią, że nie będą musiały odwiedzać wielu różnych sklepów i straganów na bazarach ze świeżą i ekologiczną żywnością. Zajmuje to bardzo dużo czasu, a w przypadku cateringu, wszystkim zajmuje się firma zewnętrzna. Takie firmy dbają za swoich klientów, aby ich posiłki były przygotowywane z jak najbardziej świeżych produktów, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł.


Catering dietetyczny, czyli gotowe posiłki prosto pod drzwi

Z usług tego typu korzystają nie tylko osoby zajmujące się sportem albo przykładają dużo uwagi do zdrowego stylu życia, ale także osoby, które po prostu nie mają czasu na gotowanie. Dla nich fakt, że posiłki będą dostarczone prosto pod drzwi, jest największą zaletą. Korzystanie z usług tego rodzaju firm nie wymaga od klienta większego zachodu. Catering dietetyczny jest przeważnie dostarczany prosto pod drzwi klienta we wczesnych godzinach rannych. W praktyce oznacza to, że kurierzy po prostu zostawiają odpowiednio zapakowane pojemniki pod drzwiami, a klient, wychodząc z domu ma już gotowe posiłki do odebrania. Posiłki są pakowane w odpowiednie pojemniki, co wyklucza możliwość zepsucia się jedzenia lub dostania się do niego czegokolwiek z zewnątrz. Przeważnie są to dedykowane do tego, hermetycznie zamykane opakowania podobne do tych, które są znane z produktów spożywczych pakowanych przez duże firmy, jak na przykład produkt mięsne. Różnica jest taka, że catering dietetyczny jest zawsze świeży i przygotowywany oraz pakowany na bieżąco, co jest jego niewątpliwą zaletą.