Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje?

Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje? Tatuaże na nadgarstku to niezwykle delikatne i kobiece zdobienia. Nic w tym dziwnego, że to właśnie panie decydują się na to miejsce. Co warto wiedzieć o tatuażach na nadgarstku? Jak jest ich cena? Dowiesz się z tego artykułu.

Czym wyróżniają się tatuaże na nadgarstku?

Tatuaże https://www.mabo.info.pl/w-jakim-miejscu-wykonac-niewielki-tatuaz/ na nadgarstku są bardzo charakterystyczne. Choć zajmują niewiele miejsca, są również dobrze widoczne. Ze względu na swój subtelny wygląd wzór znajdujący się na nadgarstku traktowany jest jako bardzo kobiecy. Przyjmuje wiele wzorów. Najpopularniejsze są motywy: serca, nieskończoności oraz róży. Sporą popularnością cieszą się również napisy. Z tego rodzaju wzorem wiąże się również istotna kwestia kosztu tatuażu. W tym wypadku cena jest bardzo niska, co wynika z rozmiaru wzoru. Jakie są cechy szczególne tego rodzaju tatuażu? Najlepsi tatuażyści podkreślają, że nie można go wykonywać bezpośrednio na załamaniu skóry w miejscu stawu. Z jakiego powodu? Właśnie w tym miejscu może być mniej trwały i szybciej się ścierać. Czy tatuaż w tym miejscu jest bolesny? Wbrew obiegowym opiniom okazuje się,  że nie. Powodem tego jest większa ilość tkanki, przez co bezpośrednio pod skórą nie ma kości. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną. Dobre studio tatuażu może zatem zaproponować znieczulenie miejscowe, które zminimalizuje dyskomfort.

W jaki sposób pielęgnować tatuaż na nadgarstku?

Po zakończeniu procesu tatuowania należy przestrzegać zasad pielęgnacji nadgarstka. Dzięki temu rany będą się goić szybciej, a tatuaż utrzyma dłużej estetyczny wygląd. Ostatnim etapem wizyty u tatuażysty jest za założenie przez niego folii ochronnej. Należy zdjąć dopiero po 24 godzinach. Nie wolno dopuścić do przesuszenia skóry, dlatego należy ją intensywnie nawilżać kremami. Jednocześnie należy początkowo ranę przemywać ciepłą wodą z delikatnym płynem myjącym do dwóch razy dziennie. Gojenie się ran zajmuje od 3 do 4 tygodni, należy w tym czasie natłuszczać skórę. Nie wolno strupów zrywać ani w inny sposób naruszać. Po zagojeniu się ran można nakładać na tatuaż specjalny preparat zabezpieczający kolor przed blaknięciem. Wielu tatuażystów zaleca również ochronę UV.

Jaka jest cena tatuażu na nadgarstku? 

Wiemy już, że tatuaż na nadgarstku jest stosunkowo tani. Jaka jest jego dokładna cena? Studia tatuażu w Warszawie https://www.luckyseven.pl/ podają wyłącznie cenę orientacyjną. Dokładną wartość wzoru ustalają dopiero z klientem na podstawie konsultacji z nim. Cena tatuażu zależy od wielu czynników. W tym wypadku decydującym jest rozmiar. W przypadku nadgarstka zwykle jest to wymiar 5x5cm, co daje cenę od 200 do 300 złotych. Droższy będzie kolorowy tatuaż niż klasyczny, czarny wzór. Wiele zależy również od samego studia tatuażu. Miejsca, które są uznawane w branży i mają dobrą opinię lub specjalizują się w jakiejś wybranej technice, są zwykle droższe. Jeśli chodzi o różnicę cen w przypadku tatuażu na nadgarstku, to nie są one zwykle większe niż kilkadziesiąt złotych.

Jakie są najczęstsze wzory tatuażu na nadgarstku?

Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje?

Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje?

Niektóre wzory cieszą się większą popularnością, podczas gdy inne wybierane są rzadko lub wcale. W związku z tym na nadgarstku najczęściej pojawia się wzór nieskończoności. Może oznaczać niezmienność, ciągłość, a także doskonałość. Każdy symbol może mieć również bardzo indywidualną symbolikę. Często wzorom na nadgarstkach towarzyszą jakieś napisy. Może to być jakieś ważne słowo, drogowskaz lub mantra. Aby jednocześnie był bardziej ozdobny, stosuje się specjalną czcionkę.

Częstym motywem jest także róża, która może symbolizować piękno, silne uczucia, a także przebaczenie. Powszechnym wyborem jest również serce, które ma różne formy i wersje. Podstawowy moty oznacza jednak uczucie, oddanie albo wrażliwość. Choć wskazane wyżej wzory należą do najczęstszych, to każdy może wybrać taki wzór, jaki mu najbardziej odpowiada. Często ma on wymiar symboliczny, przypomina o ważnym wydarzeniu w życiu, bliskiej osobie lub potrzebach czy wartościach.

Podsumowując, miejsce na nadgarstku jest wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze taki tatuaż można z łatwością ukryć, zakładając sweter z dłuższym rękawem albo obszerną bransoletkę czy zegarek. Z drugiej strony to również doskonały obszar ciała, który pozwala go eksponować. Wszystko zależy od tego, czy chcemy się obnosić z tatuażem. Tatuaż na nadgarstku powszechnie uznawany jest jako bardziej kobiecy. Postrzegany jest jako delikatny i zmysłowy. Świetnie odzwierciedlają to zdjęcia, których w internecie nie brakuje. Wiele osób, które decydują się na swój pierwszy tatuaż wybiera właśnie tę lokalizację. Po pierwsze ze względu na neutralne miejsce, a po drugie ze względu na cenę. Obecnie to jeden z najtańszych tatuaży, co wynika przede wszystkim z jego rozmiaru. Niska cena nie powinna jednak oznaczać zgody na niską jakość czy brak higieny. Te dwie cechy powinniśmy stanowczo egzekwować, a najlepiej sprawdzać przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu w konkretnym studiu. Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu podczas podejmowania decyzji.