Jak wybrać pościel do hotelu?

Hotel powinien kojarzyć się z luksusem i jakością obsługi przewyższającą standardy.  Gość ma się tam czuć lepiej niż u siebie w domu, korzystać ze wszelkich dobrodziejstw i wygód. Nawet jeżeli przebywa tam tylko jedną albo kilka nocy, to i tak wymaga obsługi wznoszącej się na wyżyny jakości.  Po całym dniu zwiedzania, spędzania aktywnie wolnego czasu, korzystania z atrakcji hotelu lub po pracowitym dniu w delegacji służbowej, gość chce komfortowo wypocząć, zrelaksować się  oraz spędzić noc w poczuciu luksusu. Dlatego zwraca uwagę na jakość i urodę pościeli hotelowej.

Na spokojny sen

Nie ma nic przyjemniejszego, niż po trudach dnia położyć się w pięknym, wytwornie urządzonym hotelowym pokoju i zasnąć na dużym łóżku  z wygodnym materacem i pod najwyższej jakości pościelą która sprawia, że gość przenosi się w krainę luksusu. Hotele przywiązują dużą wagę do wygody snu i dlatego stawiają na pościel z wysokiej jakościowej półki. Prześcieradło, poszwy i poszewki mają bezpośredni kontakt ze skórą, co oznacza, że muszą być uszyte z delikatnego dla ciała i oddychającego materiału.  W hotelu wszystko musi być najlepsze i najbardziej szykowne. Dlatego pościel hotelowa musi spełniać najwyższe standardy jakości, nieporównywalnie wyższe niż domowe komplety pościeli.

Pościel do zadań specjalnych

Managerowie hotelowi nie mają wątpliwości, że pościel hotelowa to produkt do zadań specjalnych. Nie tylko dlatego, że jest pościel przemysłowa, czyli przystosowana do użytkowania w przestrzeni publicznej, ale przede wszystkim dlatego, że musi spełnić, nawet wygórowane oczekiwania gości. Cechuje się większą wytrzymałością na częste pranie i maglowanie. Wygląda nienagannie, utrzymuje świeżość przez dłuższy czas. Pościel hotelowa jest trwała, przystosowana do intensywnej eksploatacji i zachwyca gości pięknym wyglądem. Osiągnięcie spektakularnego efektu w aranżacji łóżka w pokoju hotelowym jest możliwe tylko wtedy, kiedy wygląd jego  cechuje harmonia – rozmiar poszewek jest zgodny z wielkością kołder i poduszek. Hotele używają pościeli w neutralnych kolorach: białym, beżowym, kremowym lub szarym, ponieważ są to barwy pięknie współgrające w dowolnym wystrojem wnętrz. To kolory uniwersalne, bardzo eleganckie tworzące przytulny, ciepły i romantyczny nastrój. Doświadczeni hotelarze, którzy działają w branży od wielu lat, radzą  pościel kupować w jednej firmie, ponieważ pościel jest wtedy jednakowa, a towar zamówiony w określonym rozmiarze ma wymagane wymiary.

Podwyższona gramatura

Pościel, która przeznaczona jest do intensywnego użytkowania, jest często prana i maglowana, musi być uszyta z najwyższej  jakości materiału. Świetnie sprawdza się tkanina o gramaturze 160 g/mkw. Nici, suwaki, czy guziki muszą być odpowiednio wzmocnione, aby wytrzymały częste pranie i użytkowanie.

Zobacz także:

Dobra rada

Kupując pościel do hotelu, nie należy ceny przyjmować za główne kryterium zakupu. Tańsza pościel  nie nadaje się do pensjonatów  i hoteli, ponieważ nie spełnia wymogów jakościowych. Nie chodzi o złą jakość – nawet najlepsza pościel domowa nie jest przystosowana do użytkowania w hotelu, ponieważ nie spełnia podwyższonych wymogów jakościowych. Najlepiej kupić pościel hotelową, która dzięki jakości jest produktem zakupionym na długie lata i spełnia oczekiwania  gości, co  jakości pościeli.

Biała pościel hotelowa

Od wielu sezonów kolor biały święci triumfy w aranżacji wnętrz – białe meble, ściany i dodatki to hit wnętrzarski ceniony przede wszystkim za elegancję, minimalizm i optyczne powiększanie przestrzeni. Podobnie jest z pościelą hotelową – najmodniejszym kolorem jest pościel biała gładka lub biała satynowo-atłasowa w paski. Kolor biały kojarzy się z czystością i świeżością. Biała pościel hotelowa to pewność, że gość będzie spał na świeżo zmienionej pościeli, ponieważ na białym materiale widać wszystkie wgniecenia i plamy. Biały kolor pościeli ma jeszcze jedną praktyczną zaletę – łatwo dobrać elementy kompletu, gdyby okazało się, że klient zabrał na pamiątkę pobytu w hotelu, poszewkę. Nie trzeba martwić się odcieniami. Do białej pościeli hotelowej można stosować chemiczne środki wybielające, które zapewniają nieskazitelną czystość. Kolor biały jest uniwersalny – nie wzbudza niepotrzebnych emocji, nie wyróżnia się na tle innych barw. Biała pościel hotelowa jest dobrze oceniana przez większość gości.

Rola loga na pościeli hotelowej

Pościel hotelowa ma zazwyczaj niewielki, elegancki nadruk w postaci loga z nazwą hotelu. Logo ma jeden cel – sprawić, aby klient zapamiętał nazwę hotelu.

Hotelarze stwierdzą, że wygląd pościeli ma duży wpływ na opinię gości o obsłudze w hotelu. Klienci oczekują pościeli najwyższej jakości, dlatego hotele najczęściej zamawiają pościel z adamaszku lub satyny bawełnianej, która wspaniale wygląda na łóżku, a jednocześnie jest odporna na intensywną eksploatację oraz cechuje się właściwościami antybakteryjnymi, znakomitą cyrkulacją powietrza oraz miękkością w dotyku. Pościel hotelową najlepiej kupować bezpośrednio u producentów.