Implanty zębowe

Dziś stomatologia kwitnie. Dla pacjentów dostępnych jest wiele zabiegów. Przykładem są szczecińskie implanty zębowe, które pozwalają uzupełnić brakujące zęby. Jak zakładane są implanty zębowe? Dlaczego odbudowa brakujących zębów jest tak ważna? Kiedy warto wybrać implanty dentystyczne? Jak są zrobione? Czy to bezpieczne rozwiązanie? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Jak zakładane są implanty?

Implanty dentystyczne https://doboszimplanty.pl/cennik/ służą do przeniesienia obciążenia powstałego podczas jedzenia na kość, w którą są wkręcone. Powierzchnia elementu jest nagwintowana, a swoim kształtem przypomina walec – przybiera formę małej śruby, w zdecydowanej większości przypadków wykonanej z tytanu. Implanty dentystyczne Szczecin umieszczane są w szczęce pacjenta, gdzie zęby nie istnieją. Dzięki temu można zrekonstruować korzeń zęba w celu wstawienia sztucznego uzębienia. Aby osadzić cały ząb, do implantu dodawana jest wkręcana korona rekonstrukcyjna – dopiero po połączeniu tych dwóch elementów możemy stwierdzić, że brakujący ząb został uzupełniony popularnym implantem. W tym miejscu warto uświadomić sobie, że chirurg decydujący się na wykonanie tego zabiegu ma możliwość uzupełnienia poszczególnych braków oraz wyleczenia bezzębia – o czym należy pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji terapeutycznej.

Dlaczego odbudowa brakujących zębów jest tak ważna?

Implanty zębowe

Implanty zębowe

Wiemy już, jak wszczepiać implanty w Szczecinie https://doboszimplanty.pl. Teraz warto poznać podstawowe informacje o tym, dlaczego odbudowa brakującego zęba jest tak ważna. Te problemy mogą wystąpić z różnych powodów. Najczęstsze to nieleczone choroby tkanek zęba (głównie próchnica), choroby miazgi i tkanek oraz stany zapalne. Skutkiem tych problemów jest konieczność usunięcia zęba, czyli wyrwania go. Dodatkowo uszkodzenia mechaniczne w obrębie żuchwy mogą skutkować utratą. Eksperci twierdzą, że brak jednego zęba może przeciążyć pozostałe. To negatywnie wpływa na ich stan podczas poruszania się. Warto wspomnieć o problemie stawu skroniowo-żuchwowego. Są to stawy zlokalizowane wokół uszu – ich głównym zadaniem jest połączenie ze sobą żuchwy i szczęki. Braki w uzębieniu to nie tylko zmiana wyglądu wnętrza jamy ustnej, ale także zmiany w jamie ustnej i policzkach. Nie można zapomnieć, że ubytki mogą powodować problemy z trawieniem – spowodowane są niewłaściwie zmielonym pokarmem. Z tego powodu implanty dentystyczne są tak ważne.

Kiedy warto wybrać implanty dentystyczne?

W wielu przypadkach stosuje się implanty dentystyczne Szczecin. Gdybyśmy mieli wskazać niektóre z najpopularniejszych przypadków, z pewnością wymienilibyśmy wadę. Implanty należy wtedy założyć prawie jak koronę. Implanty dentystyczne Szczecin są często stosowane w sytuacjach bezzębnych. W przypadku braku zębów w całej naszej szczęce umieszcza się kilka implantów – są to stabilne punkty zakotwiczenia łuku zębowego. Implanty mogą być również stosowane, gdy pacjent nie ma już zębów i dlatego używa protez. Eksperci doszli do wniosku, że umieszczenie implantu umożliwia stabilne mocowanie protezy w jamie ustnej. Oczywiście wpływa to bezpośrednio na pewność siebie i komfort podczas jedzenia.

Jak powstają implanty dentystyczne?

Zabiegi związane z wszczepianiem implantów w Szczecinie https://www.jsf.edu.pl/implanty-dentystyczne-w-szczecinie/ wykonywane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych stomatologów. Pierwsza wizyta to zazwyczaj konsultacja – to również wywiad lekarski. Dentysta zada wtedy podstawowe pytania w celu określenia ogólnego stanu zdrowia. Doświadczeni lekarze skupią się na przykład na chirurgii i chorobie. Oceń stan jamy ustnej – Czasami przed założeniem implantów konieczne jest dodatkowe leczenie, w tym leczenie ortodontyczne. W wielu przypadkach wskazane jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego – w ten sposób specjalista oceni stan szczęki. Innym rozwiązaniem jest tomografia komputerowa, która również jest częstą sytuacją. Jeśli lekarz ma jakiekolwiek wątpliwości, wymagane jest badanie krwi – na tej podstawie można ocenić wybrane parametry, które mogą mieć bezpośredni wpływ na cały zabieg i późniejsze gojenie. Implanty zębowe w Szczecinie to zdecydowanie rozwiązanie warte rozważenia.