Gdzie kupić folię ochronną na telefon?

Podstawowym wyposażeniem każdego człowieka jest aktualnie telefon komórkowy. Trudno wyobrazić sobie, aby pozostawać chociaż na chwilę bez kontaktu ze światem i coraz częściej nawet małe dzieci dostają od rodziców swoje telefony. Specyfika używania telefonów jest taka, że nosi się je ze sobą wszędzie, a to sprawia, że są wystawiane na potencjalne zagrożenie uszkodzenia mechaniczne. Folia ochronna na telefon jest w stanie temu zapobiec albo przynajmniej zminimalizować efekty uszkodzeń.

Większość ludzi przywykła, że nosi ze sobą telefon niemal wszędzie. Nie ważne czy chodzą po domu, czy wychodzą na miasto. Telefon przeważnie ma się przy sobie w kieszeni, plecaku lub torebce. Często zdarza się, że telefon kładzie się bezwiednie w przypadkowych miejscach, które mogą dla niego stanowić przypadkowe zagrożenie porysowaniem. Taki stan rzeczy sprawił, że w większości przypadków, smartfon po kilku miesiącach użytkowania ma cały ekran pełny w rysach. Takie rysy mogą powstawać w wielu sytuacjach. Najpowszechniejsze porysowania wynikają z nieodpowiedniego i nieostrożnego przenoszenia sprzętu. Przykładowo może to być wkładanie smartfona do torebki lub plecaka razem z innymi rzeczami, które często mają dość ostre krawędzie. Przedmioty poruszając się, mogą łatwo porysować ekran i obudowę telefonu. Bardzo często nawykowo chowa się telefon do kieszeni, co bywa również niebezpieczne dla wyświetlacza, gdyż w kieszeniach często znajdują się również klucze lub inne przedmioty, takie jak portfel. Mają one ostre krawędzie i często prowadzą do porysowania ekranu. Folia ochronna na telefon jest w stanie temu zapobiec lub przynajmniej ograniczyć porysowania do tego stopnia, by dało się wygodnie korzystać z wyświetlacza przez cały czas jego użytkowania.

Jak skuteczna jest folia ochronna na telefon?

Dobrej jakości folia ochronna ma na tyle wysoką wytrzymałość, że jest w stanie ochronić telefon przed większością powszechnie występujących zarysowań. Siłą rzeczy nie będzie ona w stanie ochronić ekranu przed bezpośrednim i mocnym naciskiem ostrych przedmiotów, ale takie zazwyczaj zdarzają się relatywnie rzadko. Standardowa folia ochronna na telefon jest w stanie zapobiec porysowaniom w czasie przenoszenia telefonu w plecaku, torbie lub torebce, a także w trzymaniu telefonu w kieszeni, razem z innymi przedmiotami. Jest to w zupełności wystarczające i pozwala na zachowanie nieuszkodzonego ekranu nawet przez wiele lat. Folia ochronna na telefon jest też łatwa do założenia, co pozwala na wymienienie jej w momencie, gdy sama się już zużyje i porysuje. Po wymianie folii ekran wygląda, jakby był zupełnie nowy. Odklejenie folii nie uszkadza też w żaden sposób ekranu, dzięki czemu nie ma obawy przed wielokrotnym wymienianiem osłony wyświetlacza.

Gdzie kupić folię ochronną na telefon?

Chcąc zaopatrzyć się w folię ochronną, można wybrać dwie opcje. Albo udać się do profesjonalnego serwisu z akcesoriami do telefonów i tam nabyć folię. Przeważnie takie serwisy oferują od razu nałożenie folii na ekran, co jest polecane dla osób, które wcześniej nie miały z tym zabiegiem do czynienia. Koszt założenia folii nie jest bardzo wysoki i przeważnie nie przekracza dwudziestu złotych, jednak jest to zależne od serwisu. Kupując folię w serwisie, ma się gwarancję, że nałożona folia będzie w miarę wysokiej jakości, na co trzeba uważać w przypadku samodzielnego kupowania produktu. Najczęściej folie ochronne kupuje się w sklepach internetowych lub na aukcjach. Często są one tam nawet dwukrotnie tańsze niż w sklepach stacjonarnych, jednak kupując folię, trzeba dobrze zastanowić się na tym, który produkt wybrać. Niskiej jakości folie ochronne na telefon,  mogą znacznie utrudniać codzienne użytkowanie ekranu poprzez spowolnienie systemu dotykowego. Ponadto mogą one nie mieć odpowiedniego kleju, co sprawia, że po niedługim czasie folia zacznie się samoistnie odklejać. W przypadku produktów pochodzących od renomowanych producentów takie zdarzenie nie ma miejsca, gdyż prawidłowo założona folia powinna się trzymać spokojnie kilka miesięcy, a nawet kilka lat. Jedynym sposobem na odklejenie wysokiej klasy folii ochronnej jest jej celowe zdrapanie lub uszkodzenie na skutek mocnego porysowania.

Kupując folię on-line, nie ma także możliwości zamówienia od razu usługi założenia folii, co zmusza klienta, aby zrobił to sam. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli ktoś nie ma w tym wprawy, może to zrobić niepoprawnie i folię będzie trzeba zerwać i założyć jeszcze raz. Niestety raz otworzona folia nie będzie się już nadawała do użytku i będzie trzeba kupić nową. Reasumując, jeśli ktoś nie jest pewny swoich zdolności manualnych, powinien raczej udać się do profesjonalnego serwisu. Jeśli zaś chce założyć folię sam, lepiej kupić od razu dwie folie na zapas, gdyby jedna się zniszczyła przy zakładaniu. Przy samodzielnym kupowaniu folii, nie należy także zapominać o precyzyjnym wybraniu rozmiaru, gdyż ma to kluczowe znaczenie. Zbyt dużej folii, nie uda się założyć na ekran, a chcąc, aby przylegała idealnie, docinanie jej na wymiar mija się z celem.